Як правильно вибрати ламінат для квартири

На сьогоднішній день існує кілька характерних ознак, на які слід звернути особливу увагу при виборі ламінату. Ось основні з них.

Характер приміщення
Вибір ламінату насамперед залежить від того, для якого приміщення він призначений. Адже навантаження, які будуть на нього покладатися відрізняються в будинку або офісі. Тому розрізняють побутовий і комерційний ламінат. Основним показником хорошої зносостійкості ламінату є клас, який визначається згідно результатів спеціальних тестів. Існує шість класів ламінату: 21, 22, 23 і 31, 32, 33. Відповідно, чим вище клас ламінату – тим більше він стійкий до різних механічних пошкоджень. Наприклад, в передпокої або на кухні підлогу набагато більше схильний до стирання і дії вологи. Саме для таких умов доцільніше вибрати ламінат класу 23, а для вітальні та дитячої кімнати, де вимоги до навантажень нижче, можна вибрати ламінат 22 класу. Ламінат класу 21 підходить для домашніх приміщень з низькою інтенсивністю ходіння, наприклад, для спалень або комор. Якщо ви хочете створити додатковий запас міцності – фахівці радять вибрати ламінат вищого класу, який призначений спеціально для громадських приміщень. Для переговорних кімнат і конференц-залів рекомендується вибирати ламінат класу 31. Класні кімнати, офіси, прийомні, бутики зазвичай обладнуються ламінатом класу 32. Ламінат 33 класу – самий міцний і довговічний. Його найчастіше використовують в офісах з великою прохідністю людей, наприклад в спортивних залах, барах, кафе і магазинах.

 

Вологостійкість

При виборі ламінату також слід мати на увазі, що при всіх перевагах ламінованих підлог деякі їх види мають недостатню вологостійкість. Однак практика показує, що ламіновані підлоги високого класу (31, 32, 33 і навіть 23) цілком можуть без помітних наслідків витримати зіткнення з водою навіть протягом декількох годин.

 

Товщина

При виборі ламінату також важливо звертати увагу на його товщину. Товщина ламінату може становити 6, 7, 8, 10, і 12 міліметрів. Чим більше товщина ламінату – тим вище його ударна міцність, а також звукопоглинання. Для застосування в домашніх умовах цілком підійде ламінат товщиною 6 або 7 міліметрів. Однак, якщо ви сумніваєтеся в якісність чорнової підлоги, краще вибрати ламінат товстіший, щоб матеріал не пошкодився в процесі експлуатації. Крім того, монтаж ламінату товщиною 8 і 12 міліметрів здійснюється простіше, ніж 6 або 7 міліметрів.

 

Співвідношення товщини і площі

Для того, щоб правильно вибрати ламінат, необхідно враховувати співвідношення площі приміщення і товщини ламінату. Якщо товщина ламінованого покриття недостатня для великої площі, то при ходьбі виникає звук, дуже схожий на цокання. Беззвучно по такому ламінату можна ходити тільки босоніж або в м’яких тапочках. Чим товще дошка, тим менше вона «звучить». Деякі компанії роблять на зворотному боці спеціальні шумоізолюючі підкладки. Також добре поглинає звук спінений поліетилен, який стелять під покриття. Якщо ж після укладання ламінату при ходьбі виникає неприємний скрип, це означає, що була допущена помилка при монтажі або ж ви придбали панелі з порушеною геометрією. Правильно обраний і покладений ламінат скрипіти ні в якому разі не буде.

 

Клас формальдегіду

Ще одним дуже важливим параметром, на який слід звернути увагу вибираючи ламінат – це клас використовуваного формальдегіду. Він повинен бути вказаний на упаковці. У малих кількостях формальдегід також міститься і в натуральній деревині, але кількість формальдегіду не повинен перевищувати допустимі норми. Якщо на коробці вказаний значок Е1 – означає, що все в межах норми. Про безпеку ламінату свідчить також те, що є відповідна відмітка про проходження ними випробувань по європейській нормі EN 13329.

 

Гарантійний термін експлуатації

При виборі ламінату має велике значення і його гарантійний термін експлуатації. Середній термін експлуатації ламінату від 2 до 6 років, хоча деякі виробники дають 10-річну гарантію. На завершення хотілося б сказати, що наведені нами критерії є дієвою і якісної інструкцією, що дозволяє уникнути помилок і зробити вибір на користь якісного в усіх відношеннях продукту.